top of page
wim-hof-1.jpg
whm_cerftified_instructor_logo_01_edited

WIM HOF METODA

Muž, který v roce 1994 zůstal se svými 4 dětmi sám poté, co jeho žena (trpící depresí) spáchala sebevraždu. Život šel dál a on se musel postarat o rodinu. Jednoho dne seděl na lavičce, v hlavě fůru myšlenek. Uviděl zamrzlé jezírko a vyzkoušel, jaké to bude se do něj ponořit. Tělo křičelo bolestí, ale Wim se soustředil na dech.

wim-hof-2.jpg

Postupně zjistil, že tímto způsobem může získat to, čeho se mu meditací, studiem knih, praktikováním různých směrů nedařilo dosáhnout. Jeho mysl byla prázdná, tělo zrelaxované. Tento prožitek opakoval znovu a výsledek byl stejný. Díky znalostem jógy sestavil metodu, která nese jeho jméno, a šíří ji po světě.

Má za sebou 26 světových rekordů (půlmaraton bos na sněhu/ledu, vylezl v rekordním čase na Kilimanjaro v trenkách, uběhl marathon v africké poušti bez vody, vydržel hodinu v přímém styku s ledem atd.)

WIM HOF METODU

se můžete naučit také a s její pomocí zlepšit své fyzické i psychické zdrav!

Pilíře Wim Hof Metody

lungs_hexagon_icon.png

Dechové techniky

I když se každý den nadechneme více než 20 000x, většina z nás to činí nevědomě, mělce a bez povšimnutí. Náš dech však bezprostředně zrcadlí naše aktuální rozpoložení. Vědomé dýchání zvyšuje naši energii, snižuje stres a umožňuje dělat kvalitnější rozhodnutí.

cold_hexagon_icon.png

Vědomé otužování

Otužování má blahodárné účinky na celý náš kardiovaskulární systém a přináší mnoho dalších zdravotních benefitů. Pravidelné vystavování se chladu nám pomáhá znovu obnovit naši hnědou tukovou tkáň a spálit část našeho bílého tuku.

brain_hexagon_icon.png

Nastavení mysli

Jako lidské bytosti jsme byli stvořeni jako komplexní vzájemně propojený systém. Tělo nemůže fungovat bez mysli a nejde to ani opačně. Síla a schopnosti naší mysli jsou daleko větší, než si dovedeme představit.

Pokud se rozhodnu změnit svůj život, tak to prostě zvládnu!

Pozadi_benefity-2.jpg

Benefity metody

Více energie

Lepší spánek a nálada

Silnější vůle a imunita

Snížení vlivu stresu

Rychlejší hojení

Zvýšená kreativita

Pozadi_Jak-to-delam.jpg

Co vlastně dělám? 

Z každé mé vlastní zkušenosti jsem si vzal to nejlepší. Našel jsem sám sebe a dělám skutečně to, co mě baví. Společně najdeme vaše nové horizonty, změníme nefunkční stereotypy života a pomocí různých technik zvolíme tu správnou cestu k vaší spokojenosti.

ANTISTRESOVÉ semináře

antistres.png

Dnešní doba je plná stresu a neustále se měnících vnějších podmínek (práce, vztahy…). Osobně tě provedu zážitky v přítomném okamžiku, naučíme se funkční a jednoduché techniky pro práci se stresem, které posléze uplatníš v běžném životě.

Dýchání zvyšuje naši energii, snižuje stres a umožňuje dělat kvalitnější rozhodnutí.

WIMHOF

metoda

whm.png

Tato metoda je známa svojí jednoduchostí a funkčností. Je to skvělý nástroj, díky kterému se naučíme ovládat svoji mysl, tím vědomě ovlivnit imunitní systém a zvýšit svoji vitalitu a kreativitu. 

Propojení mysli a těla odkrývá náš skrytý potenciál a sílu, která v každém z nás je.

INDIVIDUÁLNÍ

coaching

individual.png

Prožíváš nějakou situaci? Řešíš nějakou překážku či problém? Koučovací proces spočívá v provázení klienta během určitého časového období, vedení dialogu v konkrétním tématu a po cestě, která je vám bližší (Někomu spíše než slova vyhovuje emoční prožívání nebo pohyb)

Tělo nám dává přesnou zpětnou vazbu, umíte tyto signály vnímat?

Odborné články a studie o Wim Hof metodě

Dlouho se věřilo, že to, co dokáže Wim, není možné! I proto Wim více jak 20 let trénoval a dokazoval skrze světové Guinessovy rekordy (drží jich 23), že dokáže něco "speciálního" se svým tělem a myslí.

 

Zlomovým bodem byla zřejmě vědecká analýza provedená Feinstein Institutem v New Yorku v roce 2007, kdy se Wim a jeho tým začali intenzivně věnovat vědeckému výzkumu. 

Po několika výzkumech museli vědci připustit, že Wim a jeho žáci jsou schopni vědomě ovlivnit autonomní nervový systém - tedy něco, co se do té doby považovalo za nemožné.

Časopis Nature a publikace v renomovaném PNAS zajistily kredibilitu metodě a rozšiřily zvědavost mezi vědeckou obcí. Od té doby se o WHM zajímají různé vědecké skupiny a probíhají nejrůznější studie

bottom of page