top of page
Jednodenní-2.jpg

Vícedenní workshop

Při intenzivnějším, dvoudenním kurzu tě naučím, jak správně a bezpečně praktikovat Wim Hof metodu. Zažiješ jak využít vědomého dýchání a kyslíku k optimalizaci těla a mysli, prozkoumáme jak uvolnit tělesné bloky a pracovat se stresem. A také zažiješ ledovou koupel.

scroll.gif
Více o workshopu
Jednodenní2.jpg

Na co se můžeš těšit?

V pátek podvečer, po příjezdu se vědomě zastavíme a naladíme se na sebe i skupinu. Spojíme se s místem a sami sebou. Společně si sdělíme své záměry a očekávání pro tento víkend. 

 

V sobotu si dopřejeme ranní jógu (dobrovolné) a  projdeme základním workshopem Wim Hof metody, který probíhá uprostřed přírody v malebném prostředí Jurtkempu v jižních Čechách (letní varianta) nebo dalších malebných místech v regionu středních Čech. Večer se společně  zahřejeme v sauně, případně u ohně vyzkoušíme si práci s teplotními změnami v praxi.

Základní workshop Wim Hof metody obsahuje:

vědecké poznatky o metodě, teorie a příběh vzniku metody, praxe noření končetin do ledové vody, dechová a protahovací cvičení, dobrovolná celotělěová expozice v ledové vodě.

Nedělní program bude věnován třetímu pilíři Wim Hof metody - práce s myslí, prohloubení dechové praxe a další vystavování se chladu. Po obědě bude prostor pro individuální konzultace s lektory a průvodci.

Co je součástí? 

Workshop je vedený certifikovaný instruktorem WHM a lektorkou 

minduflness a  jógy  Martinou

Vedené relaxace pro vědomé zastavení se  Martina&Jakub.

Trénink speciálních dýchacích a strečinkových technik

Skripta a booklet shrnující metodu a podporující ujasnění  osobních cílů

E-book o WIm Hof metodě

Vegetariánské občerstvení (plná penze) během pobytu a přespání na více nocí v jurtě / apartmánech pro 2-5 osob

Rozdíly mezi zimní a letní variantou

Co je cílem?

Společně nakopneme tvůj imunitní systém

Získáš nástroje na lepší zacházení se stresem

Naučíš si sám /sama zajistit duševní pohodu

Kde se workshopy konají?

Vždy na krásném místě, obklopeném přírodou. Ať už jde o Jurt Camp (letní varianta) nebo třeba na samotě Hojšín, v resortu Hotel Kouty nebo v Ořechově dvoře. Pro představu pár fotek:

Co o víkendových workshopech říkají účastníci?

Reference na zimní workshopy

Reference na letní workshopy

Termíny

Volné termíny workshopu

Cena za osobu je pro vícedenní kurzy 8900 Kč.

Pro parťáka (dalšího účastníka) je pak cena 8300 Kč.

Dvoudenní workshopy začínají v 16 hodin (pátek) a končí v 14 hodin (v neděli).

Pokud ti žádný uvedený termín nevyhovuje, nech mi tvůj e-mail a budeme tě informovat o nových termínech dvoudenních workshopů. E-mail zadej zde.

 • Jedovnice u Brna 1.-3.12.2023
  Jedovnice u Brna 1.-3.12.2023
  01. 12. 2023 16:00 – 03. 12. 2023 14:00
  01. 12. 2023 16:00 – 03. 12. 2023 14:00
  Cena za osobu: 8900 Kč | 8300 Kč za parťáka Penzion Kůlna, Senetářov 114, 679 06 Vhodný jak pro začátečníky tak pro lidi se zkušeností s WHM, vědomý wellness uprostřed přírody. Spaní v hotelu. Sleva pro parťáka a větší skupinu.
  Sdílet

Nabízím i individuální kurzy WimHof metody

Nejčastěji se jedná o kurzy na míru pro firmy. Je to pak i taková forma teambuildingu, která se vyplatí. Zaměstnanci jsou pak víc v pohodě a plní energie. Kurzy pořádám pro jednotlivce i pro skupiny. V případě zájmu se mi stačí ozvat a domluvíme se na podrobnostech.

3-otazky.jpg

Na co se nejčastěji ptáte? 

 • Může metodu praktikovat každý?
  Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
 • Je metoda vhodná pro děti?
  Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
 • Je metoda vhodná v těhotenství?
  Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
 • Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?
  Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
 • Kontraindikace
  Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy. Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.
bottom of page