Jednodenní-2.jpg

Vícedenní workshop

Při intenzivnějším, dvoudenním kurzu tě naučím, jak správně a bezpečně praktikovat Wim Hof metodu. Zažiješ jak využít vědomého dýchání a kyslíku k optimalizaci těla a mysli, prozkoumáme jak uvolnit tělesné bloky a pracovat se stresem. A také zažiješ ledovou koupel.

Jednodenní2.jpg

Na co se můžeš těšit?

V pátek podvečer, po příjezdu se vědomě zastavíme a naladíme se na sebe i skupinu a za zvuků přírodních nástrojů se spojíme s místem i sami sebou. Společně sdělíme své záměry pro víkend a přivedeme se do přítomného momentu. 

 

V sobotu si dopřejeme ranní jógu (dobrovolné) a  projdeme základním workshopem Wim Hof metody, který probíhá uprostřed přírody v malebném prostředí Jurtkempu v jižních Čechách nebo uprostřed  hlubokých 

lesů v srdci Čech - v hotelu Kouty u Humpolce. Večer společně  připravíme oheň a absolvujeme  očistný rituál a kdo bude chtít i přírodní saunu – potní chýši (resp. klasickou cedrovou v areálu lesů hotelu Kouty).

Nedělní program bude věnován dalším sebe-uvědomovacím technikám, jógovým a mindfulness cvičení. Po obědě bude prostor pro individuální konzultace s lektory a průvodci.

Co je součástí? 

Workshop je vedený certifikovaný instruktorem WHM a lektorkou jógy a minduflness Martinou

Vedené relaxace pro vědomé zastavení se za zvuků přírodních nástrojů (Martina&Jakub nebo Brumlisty či Ora Rangi)

Trénink speciálních dýchacích a strečinkových technik

Skripta a booklet shrnující metodu a tvé osobní cíle

E-book o WIm Hof metodě

Vegetariánské občerstvení (plná penze) během pobytu a přespání na více nocí v jurtě / apartmánech pro 2-5 osob

 

Co je cílem?

Společně nakopneme tvůj imunitní systém

Získáš nástroje na lepší zacházení se stresem

Naučíš si sám /sama zajistit duševní pohodu

 

Volné termíny workshopu

Cena za osobu je pro vícedenní kurzy 8900 Kč.

Pro parťáka (dalšího účastníka) je pak cena 8300 Kč.

Dvoudenní workshopy začínají v 16 hodin (pátek) a končí v 14 hodin (v neděli).

Pokud ti žádný uvedený termín nevyhovuje, nech mi tvůj e-mail a budeme tě informovat o nových termínech dvoudenních workshopů. E-mail zadej zde.

 • Vrábsko 22.–24. 4. 2022
  pá 22. 4.
  Vrábsko
  22. 4. 16:00 – 24. 4. 14:00
  Vrábsko, Vrábsko, 398 04 Smetanova Lhota, Česko
  Cena za osobu: 8900 Kč. VRÁBSKO: JURTCAMP Vhodný jak pro začátečníky tak pro lidi se zkušeností s WHM, vědomý wellness uprostřed přírody. Spaní v jurtách. Sleva pro parťáka a větší skupinu.
 • Vrábsko 13.–15. 5. 2022
  pá 13. 5.
  Vrábsko
  13. 5. 16:00 – 15. 5. 14:00
  Vrábsko, Vrábsko, 398 04 Smetanova Lhota, Česko
  Cena za osobu: 8900 Kč. VRÁBSKO: JURTCAMP Vhodný jak pro začátečníky tak pro lidi se zkušeností s WHM, vědomý wellness uprostřed přírody. Spaní v jurtách. Sleva pro parťáka a větší skupinu.
 • Vrábsko 17.–19. 6. 2022
  pá 17. 6.
  Vrábsko
  17. 6. 16:00 – 19. 6. 14:00
  Vrábsko, Vrábsko, 398 04 Smetanova Lhota, Česko
  Cena za osobu: 8900 Kč. VRÁBSKO: JURTCAMP Vhodný jak pro začátečníky tak pro lidi se zkušeností s WHM, vědomý wellness uprostřed přírody. Spaní v jurtách. Sleva pro parťáka a větší skupinu.

Nabízím i individuální kurzy WimHof metody

Nejčastěji se jedná o kurzy na míru pro firmy. Je to pak i taková forma teambuildingu, která se vyplatí. Zaměstnanci jsou pak víc v pohodě a plní energie. Kurzy pořádám pro jednotlivce i pro skupiny. V případě zájmu se mi stačí ozvat a domluvíme se na podrobnostech.

3-otazky.jpg

Na co se nejčastěji ptáte? 

Může metodu praktikovat každý?


Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
Je metoda vhodná pro děti?


Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
Je metoda vhodná v těhotenství?


Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?


Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
Kontraindikace


Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.
Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.
Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy.
Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.