top of page

Workshop pro děti

4 hodinový workshop pro děti, na kterém se naučí pracovat s dechem a chladem. Děti se dozví spoustu zajímavostí o dechu a pochopí, jak funguje jejich nervová soustava. Také si odnesou návod, jak lépe zvládat stresové situace a naučí se zklidňovací techniky.

scroll.gif
Viceo
Jednodenní2.jpg

Co děti na workshopu získají?

Povědomí jak funguje jejich nervová soustava a jak je tato zvířecí podstata ovlivňuje v jejich chování a zejména stresových situacích. 

Naučí se zklidňovací techniky práce s myslí a dechem v diskomfortních situacích. 

Vyzkouší si expozici chladu svých končetin (zápěstí a kotníků).

Budou mít příležitost (je to dobrovolné) se pod mým vedením zanořit do ledové vody na pár desítek vteřin. 

Získají zážitek vědomého překonání svého vnitřního strachu, který mám přirozeně sebe-pozvduzující účinek a podporuje zdravé sebevědomí.

Proč workshop pro děti?

Jakub je sám otcem tří dětí (2 kluci a děvče) a všiml si, že je má tendenci "přeoblékat" a vyčítal své ženě Martině, že jsou nemocné protože byly špatně oblečeni a prochladli...Tyto a podobné strachy my jako rodiče míváme často a jako vždy je nejlepší začít sami u sebe, zvědoměním si jak to vlastně s tím chladem mám já jako dospělý. Zda-li tam nemám já sám nějaké nefunkční vzorce chování a přesvědčení. Já je 33 let svého života měl a nyní vidím, že děti mohu inspirovat, že vědomá práce s chladem a dechem může naopak IMUNITU a MENTÁLNÍ POHODU posilovat.

Důležité je však pravidelnost, trénink a hledání si vhodné dávky.

Práce s dechem se mi již mnohokrát s mými dětmi hodila například při zranění na hřištích, návštěvách doktorů, zubařů a dalších vypjatých událostech. Podobné běžné vzorce chování rodičů vám může pomoci objevit kniha Zachariáš a studená voda.

Termíny

Volné termíny workshopu pro děti

Vhodné pro děti 7-15 let (kontraindikace srdeční selhání, epilepsie)
Délka workshopu cca 4 hodiny a cena 1500,-/dítě, 2 sourozenci 2500,-

Maximální kapacita je 12 dětí na workshopu

 • BRNO 12.5.2023 PRO DĚTI
  BRNO 12.5.2023 PRO DĚTI
  RSVP uzavřeno
  12. 5. 2024 9:30 – 13:30
  12. 5. 2024 9:30 – 13:30
  Dopolední workshop pro děti (7-15let) - Studio prostor na čas, Seifertova 22, Brno-Lesná Cena za dítě: 1500 Kč Workshop práce se stresem a diskomfortem PRO DĚTI - naučím děti využívat DECH a práci s CHLADEM pro podporu jejich imunity, sebe-důvěry a práci se stresem. (Rodiče se workshopu neúčastní)
  Sdílet
3-otazky.jpg

Často kladené dotazy k tomuto workshopu pro děti

 • Může metodu praktikovat každý?
  Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
 • Je metoda vhodná pro děti?
  Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
 • Je metoda vhodná v těhotenství?
  Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
 • Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?
  Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
 • Kontraindikace
  Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy. Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.
bottom of page