Wim Hof Metoda - VĚDA

Odborné články a studie o Wim Hof metodě a jejim vlivu na lidský organismus, stres, vyhoření a regeneraci.

Dlouho se věřilo, že to, co dokáže Wim, není možné! I proto Wim více jak 20 let trénoval a dokazoval skrze světové Guinessovy rekordy (drží jich 23), že dokáže něco "speciálního" se svým tělem a myslí. Zlomovým bodem byla zřejmě vědecká analýza provedená Feinstein Institutem v New Yorku v roce 2007, kdy se Wim a jeho tým začali intenzivně věnovat vědeckému výzkumu. 

Po několika výzkumech museli vědci připustit, že Wim a jeho žáci jsou schopni vědomě ovlivnit autonomní nervový systém - tedy něco, co se do té doby považovalo za nemožné. 

​Časopis Nature a publikace v renomovaném PNAS zajistily kredibilitu metodě a rozšiřily zvědavost mezi vědeckou obcí. Od té doby se o WHM zajímají různé vědecké skupiny a probíhají nejrůznější studie

 

2020

RMIT Univerzita v Austrálii provedla celosvětový výzkum(formou dotazníkového šetření) mezi více jak 3200 respondenty za účelem zjištění motivace, zkušeností a reálných dopadů do života lidí praktikujících WHM.

Motivace a zkušenosti lidí praktikujících WHM

2019

Tři laureáti Nobelovy ceny - G.Kaelin, J.Ractliffe a L.Semenza získaly ocenění za objevení mechanismu, kterým buňky zjišťují a následně reagují na nízkou úroveň kyslíku. Jedná se o mechanizmus, který prohlubuje naše pochopení a schopnost léčit nemoci jako je anemie a rakovina.

  

Nobelova cena za Fyziologii/Medicínu

Studie jak WHM pomáhá proti artritidě

Studie ukazující, jak praktikování WHM může efektivně snížit zánět u lidí trpících axiálníspondyloartritidou 

2018

Studie "Endotoxin"

Jedna z významných studií implikaci Wim Hof Metody prováděné na Wayne State Univerzity. Studie potvrzuje možnost vědomého ovlivnění autonomních reakcí během vystavení se chladu.

2014

Studie "Brain over Body"

Klíčovým momentem překonání dosavadních vědeckých poznatků byla studie realizována Radbound univerzitou týkající se dobrovolné aktivace sympatetického nervového systému a vědomého utlumení vrozené imunitní reakce lidského těla. Toto video ilustruje metodu samotnou a výsledky zmiňované studie!

Chcete se mě na něco zeptat? 

Volejte +420 602 632 396
nebo mi nechte vzkaz ...

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Fakturační údaje:

Ing. Jakub Chomát
Řevnice 107, Mníšecká 1041, 252 30 
IČ: 71918558

 

Bankovní spojení:

2801845715/2010
IBAN: CZ7320100000002801845715
SWIFT: FIOBCZPPXXX

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Storno podmínky