pozadi-vicedenni.jpg

Vícedenní workshop s Wim Hof metodou, Otou a Jakubem

Tento vícedenní speciální workshop je určen pro všechny, kteří chtějí zažít Wim Hof metodu se vším všudy. Pod vedením předních zkušených lektorů zažijete samozřejmě vědomou expozici chladu a dozvíte se i spoustu věděckých poznatků o Wim Hof metodě. Čeká vás skutečně bohatý program.

Jednodenní2.jpg

Na co se můžeš těšit?

Budeme se věnovat všem třem pilířům Wim Hof metody po teoretické i praktické úrovni, nabízet spousty cvičení, vědomého zastavení a objevení skrytých dřímajících sil nás samotných. Budeme sdílet jak vědecké poznatky tak to, jak svoji praxi posunout na nové úrovně. Těšit se také můžeš na naše osobní tipy a nezdary. 

 

Tento workshop je jedinečnou příležitostí pro potkání se na lidské úrovni, uprostřed krásné zimní přírody, v luxusním ubytování. Součástí je samozřejmě i skvělé jídlo.

 

Bude prostor na osobní potkání se na lidské úrovni a skvělé jídlo i luxusní ubytování uprostřed zimní přírody.

Co je součástí? 

Koncentrované informace o Wim Hof metodě (teorie i praxe) podpořené vědeckými výzkumy

Trénink dovedností pro vědomé zastavení a pranajama dechové techniky

Muzikoterapie pod taktovkou ORA RANGI

Cvičení čchi-kung pod vedením Moniky. Ta bude mít zároveň přednášku o životě na práně

Úžasné jídlo po dobu celého pobytu

 

Kdo tě kurzem provede?

Jakub,OTA.heic

Spojujeme své síly a dovednosti, abychom ti přinesli co největší prožitek. Tento workshop je pod vedením Oty Kulhánka a Jakuba Chomáta. Jak Ota, tak já, jsme jedni ze 4 instruktorů s nejvyšší certifikací v České republice.

Ota má bohaté zkušenosti s otužováním a dýcháním "proti těžkostem". Za svůj život prošel a poznal spoustu osobních a zdravotních výzev. A není náhodou, že mu Wim Hof metoda změnila život k lepšímu a má co předávat dále.

Jakuba - - už asi znáte. :-) Já jsem se díky pravidelnému otužování a dechovým technikám zbavil zimomřivosti a dalších nepříjemností v mém životě.

Společně s námi tě workshopem provedou ještě naši 4 "ko-lektoři" (instruktoři WHM ve výcviku).

Kde a kdy kurz proběhne?

Workshop se bude konat 23. 2. do 27. 2. 2022

Start bude ve středu dopoledne v 16 hodin a konec bude v neděli v 15 hodin.

Místo konání: Hotel Kouty

Velkou výhodou tohoto speciálního workshopu je i lokalita, kde proběhne. Tím magickým místem je Hotel Kouty. Nachází se přímo veprostřed ČR. Je obklopen lesy, loukami a ohromným rybníkem. Na ploše 100 000 m² nás tak nebude nic rušit. A to včetně mobilního signálu - není tu. :-) (wi-fi připojení je). Ubytujeme se v krásných chatkách po kompletní rekonstrukci.

K dispozici nám také bude cedrová sauna, která se nachází přímo na hladině rybníku.

Cena a rezervace místa

Cena workshopu je 15 900 Kč

Tvůj parťák má případně další místo za 14 900 Kč. Po domluvě je možné částku rozdělit na 3 části.

 

Co je cílem?

Potkáš se se stejně přemýšlejícími lidmi, jako jsi ty.

Získáš nástroje na lepší zacházení se stresem

Osvojíš si dovednost, jak vhodně reagovat na vědomou expozici chladu

3-otazky.jpg

Na co se nejčastěji ptáte? 

Může metodu praktikovat každý?


Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
Je metoda vhodná pro děti?


Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
Je metoda vhodná v těhotenství?


Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?


Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
Kontraindikace


Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.
Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.
Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy.
Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.
Jak to bude s termínem, když bude zase zavřeno kvůli covidu?


O zaplacený kurz rozhodně nepřijdeš. Respektujeme veškerá vládní nařízení. Společně s klienty hledáme bezpečné řešení, takže žádné strachy. :-)