Dvoudenní.jpg

10-týdenní

skupinový kurz

MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO

Chceš být náhradník nebo mít informace o nejbližším otevřeném kurzu? Klikni zde 

 
Pozadi_Jak-to-delam.jpg
individual.png

Jsem mezinárodně certifikovaný instruktor a rád pomáhám lidem osvojit si WHM teoreticky i prakticky. Mám bohaté zkušenosti s využívám WHM na podporu zlepšení autoimunitních onemocnění, dosahování vysokého fyzického výkonu, u mentálně vyhořelých podnikatelů a manažerů budujeme funkční návyky na efektivní zvládání stresu, ženám často pomáhám překonat zimomřivost.

Jednodenní2.jpg

Na co se můžete těšit?

ZAŽIJEŠ 10 týdnů plných transformace! Během ní se z tebe stane silnější, zdravější a odolnější verze osobnosti. Naučím tě také, jak si vybudovat a udržet návyky s co nejmenším vynaloženým úsilím a zavést jednotlivé prvky metody do svého života. Na vlastní kůži zažiješ vliv Wim Hof metody.

Jednou týdně se osobně setkáme a probereme si teoreticky i prakticky cviky ,které si další týden sám(a) budeš procvičovat. Získáš tak základní teoretické poznatky o fyziologických účincích dýchání a chladu a naučíš se techniky na ovládnutí podvědomých procesů v těle. Tyto techniky budeme postupně aplikovat v každodenním životě.

 

Společně si probereme všechny části Wim Hod metody (práce s nastavením mysli, dechové techniky a vědomé vystavování se chladu), které jsou určené pro začátečníky i pokročilé. Nebudou chybět ani různé strečingové a posilovací cviky, které ti pomohou k lepší fyzické i mentální zdatnosti a flexibilitě. ​

Jaká je náročnost?

 

Náročnost kurzu je střední až vysoká, jde v zásadě o práci společnou a následně individuální. Minimálně 5x v týdnu se vyžaduje časová investice cca. 1 hodinku (dá se rozdělit 30 min ráno, 30 min večer) na cvičení dechových a fyzických cvičení, studenou sprchu a krátké cvičení koncentrace.

Co je cílem?

Vědomě ovlivňovat svoji biochemii - produkovat specifické hormony v těle, které použijete v běžném životě

Zklidnit mysl a získat schopnost dostat se do bezmyšlenkového stavu kdykoli se rozhodnete

Pochopit autonomní nervový systém a využít jej ve svůj prospěch při stresu a regeneraci 

Zlepšit imunitu a vybudovat odolnost proti chladu

Zlepšit zacházení se stresem a soustředění

Znovu obnovit hnědý tuk, rozproudit svůj metabolismus 

Naučit se samovolně vytvářet teplo. 

3-otazky.jpg

Na co se nejčastěji ptáte? 

Může metodu praktikovat každý?


Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
Je metoda vhodná pro děti?


Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
Je metoda vhodná v těhotenství?


Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?


Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
Kontraindikace


Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.
Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.
Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy.
Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.